بسته بندی خدمات شرکت سریع بار

بسته بندی یکی از حساس ترین و در عین حال تعیین کننده ترین مراحل عرضه ، مصرف و حمل و نقل کالا است. اهمیت آن تا بدان جاست که حتی کیفیت ومحتوای بعضی از مواد را تحت تاثیر قرار می دهد . وجود بسته بندي مناسب و استاندارد نقش مهمي در حمل و نقل بهينه كالاها ايفا مي كند. كيفيت مطلوب مواد اوليه مورد استفاده در بسته بندي، كارايي و ابعاد مناسب بسته بندي موجب مي شود از هزينه حمل و نقل محصولات كاسته شود؛ زيرا ويژگي هاي ذكر شده به جلوگيري از اتلاف وقت، سهولت بارگيري، استفاده بهينه از فضاي وسايل نقليه و تسريع در حمل كالاها كمك مي كنند. كالاهاي برخوردار از بسته بندي استاندارد در هنگام جا به جايي و حمل و نقل از خطر آسیب دیدگی مصون می مانند.
بسته بندی کالاهای صادراتی توسط کارتن، جعبه، صندوق، بشکه، کیسه، عدل و ... بسیار با اهمیت می باشد.
شرایط عمومی بسته بندی مناسب
بسته بندی میبایست متناسب برای حمل و نقل باشد.
بسته بندی می بایست قابلیت تخلیه و بارگیری را داشته باشد.
بسته بندی می بایست مقاومت کافی برای مدت زمان نگهداری در انبار و یا گمرکات را داشته باشد.
بسته بندی می بایست از کالا در برابر ریخت و پاش محافظت نماید و از مفقود شدن کالا جلوگیری نماید.

پالت - شرکت حمل و نقل بین المللی سریع بار

پالت

پالت (pallet) یک سازه صاف جهت حمل و نقل است که از چوب یا پلاستیک و در مواردی از فلز تولید می شود. هدف از ساخت پالت این است که با آن بتوان به جابجایی بار و کالا به وسیله لیفت تراک به صورت ایمن اقدام کرد. کالا را بر روی پالت قرار می دهند و با تسمه های فلزی یا پوشش های پلاستیکی محکم انعطاف پذیر به همدیگر و به پالت می بندند. قبل از استفاده از پالت های چوبی، تیر غلطک های ساده ای وجود داشت که از بسته هایی تشکیل شده بود که به طبقه بالا بسته می شد. این تیر غلطک ها به همرا یک کامیون بالا بر ابتدا در کارخانه ها و انبارهای آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.

پالت استرینگر - شرکت حمل و نقل بین المللی سریع بار

پالت استیرینگر

این پالت چوبی بوده و از ۳ تکه چوب موازی با که در کف و انتهای چوب ها قرار می گیرد تشکیل شده است. این پالت دو راه می باشند بدان معنی که جک پالت می تواند از ۲ طرف، آن را بلند کند. ولی لیفتراک می تواند آن را از ۴ طرف بلند کند بنابراین حمل این نوع پالت ها توسط لیفتراک راحت تر و سریع تر از جک پالت می باشد.

پالت - شرکت حمل و نقل بین المللی سریع بار

پالت باکس

این نوع پالت دارای لبه های بلند هستند و شکل یک جعبه را دارند و مخصوص حمل وسایل و بارهایی هستند که باید در اطراف نیز از ضربه در امان بمانند.

پالت - شرکت حمل و نقل بین المللی سریع بار

پالت بلوکی

پالت بلوکی که به آن مانجو هم می گویند مستحکم تر از پالت های استیرینگر هستند. پالت های بلوکی طوری طراحی شده اند که از نظر عمودی و افقی مناسب تر برای حمل بار می باشند. یک پالت بلوکی به عنوان پالت های ۴ راهی شناخته می شوند چون جک پالت می تواند آن را از هر چهار جابجا کند.

پالت - شرکت حمل و نقل بین المللی سریع بار

پالت پلاستیکی

این نوع پالت در مقایسه با پالت چوبی در هنگام جابجایی آسیبی به کارگر نمی زند و قابل بازیافت می باشند. بنابراین بعد از پایان طول عمر همچنان قیمت قابل توجهی دارند. این پالت با آب قابل شستشو بوده و مثل پالت چوبی احتیاج به گند زدایی ندارد. به دلیل جنس پلاستیکی، شرکت ها قادرند لوگوی خود را روی آن حک یا چاپ کنند. پالت پلاستیکی در رنگ های گوناگون تولید می شود و کارخانه ها و انبارها می توانند جهت جداسازی محصولات خود از رنگ های متفاوت پالت کمک بگیرند. پالت های پلاستیکی از جنس HDPE و یا PET ساخته می شوند. این نوع پالت ها با دوام بوده و عمر مفید خوبی دارند.

پالت - شرکت حمل و نقل بین المللی سریع بار

پالت فلزی

بزرگترین عیب پالت فلزی پوسیدگی و وزن زیاد آن می باشد و به همین خاطر موارد کاربرد کمی دارد. ولی در عوض بسیار محکم می باشد و در برابر ضربه و فشار مقاومتی فوق العاده دارد.