اصطلاح Chartering

اصطلاح Chartering در حمل و نقل بین المللی

اصطلاح Chartering در حمل و نقل بین المللی به چه معناست؟

اصطلاح Chartering

در حمل و نقل بین المللی، اصطلاح Chartering به کار برده می‌شود تا به فرایند اجاره‌نامه‌دهی کشتی‌ها به منظور حمل بار اشاره کند. این فرایند، در اکثر موارد، توسط تجارت‌گران، حمل و نقل کالاهای بین المللی و شرکت‌های نقلیه انجام می‌شود. در این مقاله، به توضیح اصطلاح Chartering و نحوه عملکرد آن در حمل و نقل بین المللی می‌پردازیم.

مراحل فرایند Chartering

اولین گام در فرایند Chartering، شناسایی نیازها و مشتریان است. در این مرحله، تجارت‌گران و شرکت‌های نقلیه نیازهای حمل و نقل کالاهای خود را شناسایی می‌کنند. این نیازها ممکن است شامل حمل و نقل کالاهای خام، محصولات کشاورزی، کالاهای پرت و نیمه‌پرت، مواد شیمیایی و .. باشد. سپس، مشتریانی که تمایل به حمل و نقل کالاهای خود دارند، شناسایی می‌شوند.

در مرحله بعد، تجارت‌گران و شرکت‌های نقلیه به دنبال یافتن کشتی‌ها و اجاره‌نامه‌دهندگانی هستند که توانایی حمل و نقل کالاهای مورد نیاز را داشته باشند.

در این مرحله، به دنبال کشتی‌هایی می‌گردند که به طور معمول از طریق شرکت‌های نقلیه و بروکرهای حمل و نقل کالاها، اجاره می‌شوند. تجارت‌گران و شرکت‌های نقلیه ممکن است از طریق تماس تلفنی، ارسال ایمیل یا استفاده از پلتفرم‌های آنلاین خاصی، با اجاره‌نامه‌دهندگان تماس بگیرند.

بعد از تعیین کشتی‌ها و اجاره‌نامه‌دهندگان، مرحله بعدی در فرایند Chartering، بستن قرارداد است. در این مرحله، شرایط اجاره نامه توسط طرفین مذاکره می‌شود و قراردادهایی برای حمل و نقل کالاها امضا می‌شود. این قراردادها شامل مواردی مانند تعیین نرخ حمل و نقل، مسئولیت‌ها و تعهدات طرفین، مدت زمان حمل و نقل و شرایط پرداخت است.

نظرات برای این پست بسته شده است.